A nevelőtestületekre jellemző a szakmai nyitottság, igényesség. Az önképzésen túl szívesen vesznek részt tanfolyamokon, bemutató napokon, hospitálásokon, hogy bővítsék szakmai ismereteiket, módszertani tudásukat. Pedagógus kompetenciák fejlesztése nem akkreditált képzéseken - a nevelőközösség teljes részvételével - célként jelenik meg továbbképzési tervünkben.
A nevelőmunkát az óvoda teljes nyitva tartásában óvodapedagógus végzi, akiknek személye a nevelésben értékformáló erő. Csoportonként két-két óvónő dolgozik heti váltásban. Az óvodapedagógusok és az óvoda működését segítő, nem pedagógus alkalmazottak összehangolt munkájának hozzá kell járulnia az óvodai nevelés eredményességéhez.
Támogatjuk óvodapedagógusaink azon törekvéseit, hogy a program megvalósításához szükséges szakirányú tanfolyamokon részt vegyenek, folyamatosan fejlesszék tudásukat, rendelkezzenek biztos ismeretekkel, készségekkel. Tudják a személyiségformálás folyamatát, tevékenységeit, azok tervezését, módszereit, a hátrányos helyzetű gyermekek nevelésének specifikumait. Csak hiteles pedagógus tud cselekedeteivel, a gyerekekre hatni. A pedagógus mintaként áll a gyermekek előtt. Személyisége elfogadó, segítő, támogató attitűdön alapszik, modell szerepe életrendi mintáiban, szokásaiban mindennapi viselkedés kultúrájában felerősödik.
Óvodánkban a Klasz Menza Kft. biztosítja az étkeztetést. A konyha vállalja a diétás gyermekek ellátását is szakértői szakvélemény alapján.
Pedagógus asszisztens és óvodapszichológus segíti munkánkat. Ingyenes szolgáltatásként, szakember szűrése alapján hetente két alkalommal logopédus fejleszti a rászoruló gyermekeket. Szülői igény szerint ingyenes hitoktatás lehetőségét biztosítjuk. Mindhárom óvodában hangsúlyos szerepet kap az egészséges életmód kialakítása. A szülők segítségével délelőttönként gyümölccsel, zöldséggel kínáljuk a gyermekeket, ezzel is biztosítva a vitaminszükségletüket.
Az óvoda orvosa, védőnője rendszeresen figyelemmel kíséri a gyermekek fejlődését.
A szülőkkel együttműködve korrekt nevelőpartneri viszony kiépítésével kívánjuk kitűzött céljainkat elérni, illetve feladatainkat megvalósítani. Óvodánkban rugalmasan alakítjuk a gyermekek napirendjét. A szülők folyamatosan betekintést nyerhetnek az óvodai életbe: fogadóórák, közös családi programok, ünnepségek teszik szorosabbá a család és az óvoda kapcsolatát.